Texas Stars wether doe show placings, San Angelo Stock Show 2016

San Angelo Stock Show & RodeoSan Angelo Stock Show & Rodeo

Texas Stars Wether Doe Show Placings

San Angelo Stock Show & Rodeo Association

Sunday, Feb. 7, 2016

Entry #   Exhibitor Name    Club       Place      Special Placing

01

6821       Boomer J Whitaker             Young County 4-H               1

10029    McKenna McLaughlin        Coryell County 4-H             2

758         Mary Pugh                            Judson FFA                          3

2307       Dillon McKee                        Post FFA                                4

3396       Shelby Lynn Curry              Kendall County 4-H            5

7936       Kristen Schwartz                  Tom Green County 4-H      6

111         Bailey C Johnson                                Magnolia West FFA             7

4737       Lauren N Hager                   Wilbarger County 4-H         8

1779       Kobe Conring                       Cisco FFA                             9

7328       Alexa Waneck                      Muenster FFA                       10

2462       Trey B Hoffmann                 Canyon Lake FFA               11

6004       Conner Williams                  Midlothian FFA                     12

752         Machayla Longfoot             Judson FFA                          13

812         Lauren Hillert                       Rudder FFA                          14

754         Haley Klar                             Judson FFA                          15

494         Abbye Shattuck                    Upton County 4-H               16

4409       Gage Lange                         Gillespie County 4-H          17

3706       Emma Parker                       Dallam-Hartley County 4-H               18

7559       Jack Wardlaw                       Sutton County 4-H               19

 

02

7950       Hadley Stultz                        Tom Green County 4-H      1              Division Champion

2461       Kenzy A Hoffmann             Canyon Lake FFA               2

6818       Boomer J Whitaker             Young County 4-H               3

7904       Nolan Laminack                  Tom Green County 4-H      4

6344       Allison Halfmann                                Glasscock County 4-H        5

2312       Dillon McKee                        Post FFA                                6

522         Britten M. Shoemaker         Real County 4-H                  7

7571       Katy Jo Wardlaw                  Sutton County 4-H               8

495         Abbye Shattuck                    Upton County 4-H               9

1796       Tanner Cain                         Sonora FFA                          10

302         Courtney Damerau             Canyon FFA- New Braunfels            11

7323       Blair Waneck                        Muenster FFA                       12

1795       Tanner Cain                         Sonora FFA                          13

4159       Rylan Johnson                     Harper FFA                           14

4099       Margaret J Louton               Bexar County 4-H                                15

9031       Bryson McNutt                      Irion County 4-H                  16

9799       Riley C. Davidson                                Gaines County 4-H             17

3200       Alejandra Camarillo           Iraan FFA                              18

 

03

6968       Luke Tucker                          Palo Pinto County 4-H        1              Reserve Division Champion

7970 Mackenzie Weadock                                Tom Green County 4-H      2

10117    Kimberly Ogle                      Howard County 4-H            3

9652       Wyatt Corson Clostio          Brazoria County 4-H           4

7799       John Reid Decker                                Tom Green County 4-H      5

1968       Lillie Johnson                       Parker County 4-H              6

10000    Thiele Alvarado                   Coryell County 4-H             7

491         Abbye Shattuck                    Upton County 4-H               8

4727       Jaylie Freeman                    Wilbarger County 4-H         9

1886       Kathryn Willis                       Taylor County 4-H               10

4410       Gage Lange                         Gillespie County 4-H          11

6823       Joshua L Herring                 Young County 4-H               12

298         Courtney Damerau             Canyon FFA- New Braunfels            13

753         Alexandra Covarrubias      Judson FFA                          14

750         Machayla Longfoot             Judson FFA                          15

4723       Gregory Taylor                     Wilbarger County 4-H         16

757         Emilee Hurst                        Judson FFA                          17

3202       Kiley Huffman                      Iraan FFA                              18

 

 

04

6849       Carlye Winfrey                     Seminole FFA                      1

1600       Davis Hutto                           Eldorado FFA                       2

7801       John Reid Decker               Tom Green County 4-H      3

2865       Ryli Ruffin                             Mason FFA                           4

1638       Dawson Jones                     Montgomery County 4-H   5

810         Lauren Hillert                       Rudder FFA                          6

2463       Trey B Hoffmann                 Canyon Lake FFA               7

439         Jacey Snapp                        Lubbock Cooper FFA         8

1971       Austin Jackson                     Samuel Clemens FFA        9

521         Britten M. Shoemaker         Real County 4-H                  10

6357       Mason Halfmann                                Glasscock County 4-H        11

10891    Clayton Baucom                  Jim Wells County 4-H         12

749         Mallori Johnson                   Judson FFA                          13

4731       Lauren N Hager                   Wilbarger County 4-H         14

4717       James Freeman                  Wilbarger County 4-H         15

748         Kelsey Shumake                 Judson FFA                          16

4718       James Freeman                  Wilbarger County 4-H         17

7495       Anthony J Pompa                                Somervell County 4-H        18

2065       Cole M Martin                       Childress FFA                      19

 

 

05

4802       Mason Hutto                         Schleicher County 4-H       1

9227       Ian J Cobb                            New Home FFA                   2

5883       Justin C. Spenrath               Comfort FFA                         3

651         Jodie Shearrer                     Atascosa County 4-H          4

3329       Hannah Hull                         Brown County 4-H               5

4164       Marti D Lumpkins                                Harper FFA                           6

2789       Cheyanne Carrell                                Stephenville FFA                 7

4697       Kyrene B Jackson               Milam County 4-H               8

7937       Kristen Schwartz                  Tom Green County 4-H      9

519         Annslie Shotmaker             Real County 4-H                  10

7333       Travis Dangelmayer           Muenster FFA                       11

6358       Mason Halfmann                                Glasscock County 4-H        12

428         Caleb Snapp                        Lubbock Cooper FFA         13

430         Faith Snapp                          Lubbock Cooper FFA         14

1969       Austin Jackson                     Samuel Clemens FFA        15

756         Marissa Nordland                                Judson FFA                          16

1970       Austin Jackson                     Samuel Clemens FFA        17

10121    Kaitlyn Wiggins                    Howard County 4-H            18

 

 

06

5961       Dakota Martin                       Mason County 4-H              1              Division Champion

6000       Morgan Key                          Midlothian FFA                     2              Reserve Division Champion

2793       Cheyanne Carrell                                Stephenville FFA                 3

8349       Morgan Gail Bridges           Lometa FFA                          4

2871       Ryli Ruffin                             Mason FFA                           5

6366       Matthew Halfmann             Glasscock County 4-H        6

7326       Alexa Waneck                      Muenster FFA                       7

2788       Emma Carrell                      Stephenville FFA                 8

517         Annslie Shotmaker             Real County 4-H                  9

6371       Matthew Halfmann             Glasscock County 4-H        10

10127    Kaitlyn Wiggins                    Howard County 4-H            11

6466       Alexander Norwood            Mayde Creek FFA               12

1777       Kasen Conring                     Cisco FFA                             13

10892    Clayton Baucom                  Jim Wells County 4-H         14

7498       James A Pompa                  Somervell County 4-H        15

4728       Jaylie Freeman                    Wilbarger County 4-H         16

9540       Jacie Borchardt                    Foard County 4-H                                17

 

 

07

2870       Ryli Ruffin                             Mason FFA                           1

9039       Macy McNutt                         Irion County 4-H                  2

4166       Macie Lumpkins                  Harper FFA                           3

3333       Hannah Hull                         Brown County 4-H               4

9228       Ian J Cobb                            New Home FFA                   5

1776       Kasen Conring                     Cisco FFA                             6

4100       Margaret J Louton               Bexar County 4-H                                7

3391       Shelby Lynn Curry              Kendall County 4-H            8

8434       John Whiteside                    Comanche FFA                   9

1637       Dawson Jones                     Montgomery County 4-H   10

747         Mallori Johnson                   Judson FFA                          11

3707       Emma Parker                       Dallam-Hartley Co. 4-H     12

3187       Lewis (Cade) Cravens       Iraan FFA                              13

3199       Halee N. DeGraffenreid     Iraan FFA                              14

9550       Clayton Alvarado                 Foard County 4-H                                15

9541       Taegan Carroll                     Foard County 4-H                                16

9537       Jacie Borchardt                    Foard County 4-H                                17

 

 

 

08

6967       Ashlyn Tucker                      Palo Pinto County 4-H        1              Grand Champion

6001       Morgan Key                          Midlothian FFA                     2              Reserve Grand Champion

5955       Aspen Martin                        Mason County 4-H              3

4694       Kaylee B Jackson                                Milam County 4-H               4

2456       Kenzy A Hoffmann             Canyon Lake FFA               5

9655       Wyatt Corson Clostio          Brazoria County 4-H           6

7903       Nolan Laminack                  Tom Green County 4-H      7

7325       Curtis Haverkamp               Muenster FFA                       8

7700       Carly Taubert                       Hale County 4-H                  9

7962       Cade Thomas                      Tom Green County 4-H      10

510         Riggan Keith Wright            Upton County 4-H               11

6893       Sunny Cowley                      Randall County 4-H            12

1778       Kobe Conring                       Cisco FFA                             13

811         Reagan Thurman                                Rudder FFA                          14

3194       Halee N. DeGraffenreid     Iraan FFA                              15

9539       Kenzlee Carroll                    Foard County 4-H                                16

 

 

09

5957       Aspen Martin                        Mason County 4-H              1

1601       Davis Hutto                           Eldorado FFA                       2

7859       Bailey Nicole Hooten          Tom Green County 4-H      3

5956       Aspen Martin                        Mason County 4-H              4

511         Riggan Keith Wright            Upton County 4-H               5

7961       Cade Thomas                      Tom Green County 4-H      6

8348       Morgan Gail Bridges           Lometa FFA                          7

9800       Riley C. Davidson                               Gaines County 4-H             8

9805       Morgan P. Davidson           Gaines County 4-H             9

2255       Reldy Thornburg                  North Central Tx Academy                10

6615       Makaela Lively                     Llano County 4-H                                11

4154       Rylan Johnson                     Harper FFA                           12

3191       Rylie L. Cravens                  Iraan FFA                              13

6616       Makaela Lively                     Llano County 4-H                                14

10123    Kaitlyn Wiggins                    Howard County 4-H            15

8433       John Whiteside                    Comanche FFA                   16