San Angelo Stock Show results from Feb. 9

San Angelo Stock Show & RodeoSan Angelo Stock Show & Rodeo

Junior Market Goat Show Placings

San Angelo Stock Show & Rodeo Association

Monday, Feb. 8, 2016

Entry #                   Exhibitor Name                    Club       Place                      Special Placing

8744                       Haylee Gruben                    Ira FFA                   1

5939                       Jessica Spenrath                 Comfort FFA         2

8432                       John Whiteside                    Comanche FFA   3

2488                       Genesis Munoz                    Andrews County 4-H          4

11708                    Colten Wolfe                        Gillespie County 4-H          5

2499                       Jesus Munoz                        Andrews County 4-H          6

3072                       Kylee Box                              Midland County 4-H            7

3259                       Keagan S Riddle                 Miles FFA                              8

767                         Ashlynn Vogler                    Callahan County 4-H          9

9771                       Hayle Winstead                   Springtown FFA                   10

 

02

4153                       Macie Lumpkins                  Harper FFA                           1              Division Reserve Champion

5124                       Kurt Bean                              Crockett County 4-H           2

6171                       Royce Harris                         Collingsworth County 4-H 3

2994                       Craddock Faris                    Blanco FFA                           4

2455                       Kenzy A Hoffmann             Canyon Lake FFA               5

5791                       Jonathan R Rogers             Olney FFA                             6

8682                       Madison B Roye                  ODonnell FFA                      7

7857                       Taylor Ann Hoelscher         Tom Green County 4-H      8

393                         Cole Beeson                        Lubbock Cooper FFA         9

10040                    Forest Tischler                     Jones County 4-H               10

 

03

7930                       Ella Rea                                 Tom Green County 4-H      1              Division Champion

6889                       Sunny Cowley                      Randall County 4-H            2

5268                       Payton Toles                        Brock FFA                             3

5691                       Kory B Humphrey                                George West FFA                4

7892                       Rheanna Kleman                                Tom Green County 4-H      5

2457                       Trey B Hoffmann                 Canyon Lake FFA               6

4628                       Elliott Patricia Gil                 El Paso County 4-H            7

7871                       Kolten Hooten                      Tom Green County 4-H      8

7854                       Taylor Ann Hoelscher         Tom Green County 4-H      9

9940                       Regan Smithwick                                Runnels County 4-H           10

 

04

4803                       Mason Hutto                         Schleicher County 4-H       1

3358                       Madellyne Adams                               Brown County 4-H               2

9918                       Trevor Gibbs                         Runnels County 4-H           3

5937                       Jessica Spenrath                 Comfort FFA                         4

5245                       Kade Hunter                         Snyder FFA                           5

9231                       Ian J Cobb                            New Home FFA                   6

7798                       John Reid Decker                                Tom Green County 4-H      7

2111                       Sierra Sharp                         Deaf Smith County 4-H      8

3205                       Jetty McIntyre                       Iraan FFA                              9

4155                       Macie Lumpkins                  Harper FFA                           10           Senior Showmanship

 

05

10013                    Tristan Harbour                    Coryell County 4-H             1              Reserve Grand Champion

6288                       Lanam Millican                    Dimmitt FFA                         2

9183                       Hailey Walker                       Nueces County 4-H            3

7948                       Hadley Stultz                        Tom Green County 4-H      4

2163                       Carrie Chaney                     Mitchell County 4-H            5

7513                       Jace Wilkey                          Christoval FFA                     6              Junior Showmanship

6045                       Kalen Winger                       San Angelo Central FFA    7

9230                       Ian J Cobb                            New Home FFA                   8

7865                       Bailey Nicole Hooten          Tom Green County 4-H      9

717                         Brigg Hawkins                      Johnson County 4-H           10

 

06

9033                       Macy McNutt                         Irion County 4-H                  1

8935                       Cydnee Hanslik                   Jim Ned FFA                        2

6964                       Ashlyn Tucker                      Palo Pinto County 4-H        3

7979                       Ashley Nicole Wilde            Tom Green County 4-H      4

746                         Rachel White                        Johnson County 4-H           5

4165                       Marti D Lumpkins                                Harper FFA                           6

7901                       Nolan Laminack                  Tom Green County 4-H      7

9543                       Seth Bearden                       Foard County 4-H                                8

652                         Jodie Shearrer                     Atascosa County 4-H          9

9576                       Conner Clark                        Shackelford County 4-H    10

 

07

5982                       Heather Shaw                      Mason County 4-H              1              Division Reserve Champion

5694                       Kary Humphrey                   George West FFA                2

813                         Reagan Thurman                                Rudder FFA                          3

4804                       Mason Hutto                         Schleicher County 4-H       4

1261                       Brooke Jordan                     Covington FFA                     5

7767                       Landry Barton                      Tom Green County 4-H      6

7768                       Landry Barton                      Tom Green County 4-H      7

7064                       Jaylin R. Smith                     Eastland FFA                        8

7949                       Hadley Stultz                        Tom Green County 4-H      9

6781                       Codi Perkins                         Zephyr FFA                           10

 

08

1157                       Kyle Parker                           New Braunfels FFA             1              Division Reserve Champion

5146                       Audrey Upham                    Crockett County 4-H           2

6002                       Morgan Key                          Midlothian FFA                     3

5692                       Kary Humphrey                   George West FFA                4

7800                       Hayden Craddock               Tom Green County 4-H      5

2864                       Baylee Owen                        Mason FFA                           6

1553                       Kolton Neuse                       Comal County 4-H              7

3531                       Sage Alyssa Cupps            May FFA                                8

6962                       Luke Tucker                          Palo Pinto County 4-H        9

6884                       Abby Burkham                     Randall County 4-H            10

 

09

6117                       Brad Winn                             Hood County 4-H                                1              Grand Champion

5972                       Aspen Martin                        Mason County 4-H              2

5700                       Kory B Humphrey                                George West FFA                3

3449                       Turner Matkin                       Kendall County 4-H            4

7969                       Mackenzie Weadock          Tom Green County 4-H      5

1897                       Emily Elizabeth Hoelscher                Coleman County 4-H         6

7637                       Koda Davis                           Sutton County 4-H               7

7514                       Jace Wilkey                          Christoval FFA                     8

6224                       Maci Alexander                    Magnolia FFA                       9

8028                       Blake Warren                       Kinney County 4-H              10

 

 

10

2790                       Cheyanne Carrell                                Stephenville FFA                 1

162                         Jenna McDougald               Iola FFA                                 2

2993                       Raylee Faris                         Blanco FFA                           3

146                         Rayanne Muenich               Seguin FFA                           4

6280                       Augusta Reding                   Sanger FFA                          5

3154                       Ashlyn Willhite                     Midland County 4-H            6

1158                       Kyle Parker                           New Braunfels FFA             7

7066                       Jaylin R. Smith                     Eastland FFA                        8

7062                       Erica P. Walker                    Eastland FFA                        9

4693                       Kaylee B Jackson                                Milam County 4-H               10

 

 

Junior Market Lamb Show Placings

San Angelo Stock Show & Rodeo Association

Monday, Feb. 8, 2016

DORPER

Entry #                   Exhibitor Name                    Club                       Place                      Special Placing

18

1842                       Wyatt B Sisco                       Sterling County 4-H            1              Champion

2988                       Craddock Faris                    Blanco FFA                           2              Reserve Champion

5962                       Dakota Martin                       Mason County 4-H              3

1730                       Madison Barbee                  Wimberley FFA                    4

7512                       Jace Wilkey                          Christoval FFA                     5

2034                       Jerry Wayne Bates III          Leakey FFA                          6

5128                       Brenna Hale                         Crockett County 4-H           7

3328                       Tara Glasscock                    Brown County 4-H               8

3000                       Caleb Meyer                         Blanco FFA                           9

4459                       Brylie Roeder                       Gillespie County 4-H          10

1724                       Brady Barbee                       Wimberley FFA                    11

 

19

7072                       Shaiden P. Justice              Eastland FFA                        1

2517                       Sarah Strube                        Andrews County 4-H          2

7050                       Logan Jackson                    Eastland FFA                        3

4772                       Hailey Riley                          Burnet FFA                            4

501                         Riggan Keith Wright            Upton County 4-H               5

5976                       Aspen Martin                        Mason County 4-H              6

1729                       Madison Barbee                  Wimberley FFA                    7

7915                       Connor L Pence                  Tom Green County 4-H      8

7574                       Christina Ann Hernandez  Sutton County 4-H               9

8018                       Blake Warren                       Kinney County 4-H              10

7968                       Mackenzie Weadock          Tom Green County 4-H      11

 

 

FINEWOOL

01

2867                       Slone Stultz                          Mason FFA                           1

640                         Caleb Kott                             Kimble County 4-H             2

5991                       Avery Brooks                        Mason County 4-H              3

1826                       Tristan K Himes                   Sterling County 4-H            4

637                         Hagen Wade Braswell       Kimble County 4-H             5

1843                       Wyatt B Sisco                       Sterling County 4-H            6

7356                       Baylan Fisher                       Kerr County 4-H                   7

2033                       Jerry Wayne Bates III          Leakey FFA                          8

10129                    Bryce Hamlin                       Howard County 4-H            9

8021                       Kaili Price                              Kinney County 4-H              10

7926                       Ella Rea                                 Tom Green County 4-H      11

 

02

673                         Hudson Franklin                  Lubbock County 4-H           1

7863                       Bailey Nicole Hooten          Tom Green County 4-H      2

2866                       Slone Stultz                          Mason FFA                           3

1586                       Shae Shodrock                    Wilson County 4-H              4

8934                       Talyn Eaton                          Jim Ned FFA                        5

1827                       Tristan K Himes                   Sterling County 4-H            6

4572                       Bryce Bowers                       Fredericksburg FFA            7

9931                       Leyton Skelton                     Runnels County 4-H           8

5142                       Taylor Babb                          Crockett County 4-H           9

5026                       Tres Davidson                      Reagan County 4-H            10

2485                       McKenna Long                    Andrews County 4-H          11

 

 

03

5718                       Sarita Short                           Panther Creek FFA             1              Reserve Champion

2876                       Stran Stultz                           Mason FFA                           2

9914                       Shane P. Flanagan             Runnels County 4-H           3

7366                       Brooke Fisher                       Kerr County 4-H                   4

3516                       Aaricka Thomas                  Concho County 4-H            5

5133                       Timothy Maldonado            Crockett County 4-H           6

7845                       John Sawyer Harris            Tom Green County 4-H      7

5930                       Jacob Geistweidt                 Comfort FFA                         8

5165                       Kaegan Edwards                 Sudan FFA                            9

279                         Dalton York                           Tarrant County 4-H             10

7802                       Mallory Fuchs                       Tom Green County 4-H      11

 

 

04

8925                       Aspen Eaton                         Jim Ned FFA                        1              Champion

7806                       Mason Fuchs                        Tom Green County 4-H      2

2875                       Stran Stultz                           Mason FFA                           3

7346                       Cameron Crenwelge          Kerr County 4-H                   4

9936                       Regan Smithwick                                Runnels County 4-H           5

7018                       Halee Sanderson                                Blackwell FFA                      6

909                         Megan Eckhardt                  Smithson Valley FFA          7

2030                       Jerry Wayne Bates III          Leakey FFA                          8

3457                       Garrett Alan Phillips            Kendall County 4-H            9

7023                       Emilee Sanderson              Blackwell FFA                      10

2887                       Kirsten Allen                         Mason FFA                           11

 

FINEWOOL CROSS

07

7774                       Steeley Blanek                     Tom Green County 4-H      1

5027                       Tres Davidson                      Reagan County 4-H            2

1829                       Tristan K Himes                   Sterling County 4-H            3

7354                       Peyton Crenwelge              Kerr County 4-H                   4

2852                       Brenden Trent Sisco           Sterling City FFA                  5

8830                       Harlea Hoelscher                                Hockley County 4-H            6

9908                       Avery Flanagan                   Runnels County 4-H           7

3532                       Lauren K Akers                    Abernathy FFA                     8

2032                       Jerry Wayne Bates III          Leakey FFA                          9

4469                       Wesley Spaeth                     Gillespie County 4-H          10

1608                       Davis Hutto                           Eldorado FFA                       11

 

 

08

7347                       Cameron Crenwelge          Kerr County 4-H                   1

8937                       Aspen Eaton                         Jim Ned FFA                        2

7357                       Baylan Fisher                       Kerr County 4-H                   3

3002                       Dalton Savanich                  Blanco FFA                           4

7022                       Emilee Sanderson              Blackwell FFA                      5

3320                       Tara Glasscock                    Brown County 4-H               6

7809                       Mason Fuchs                        Tom Green County 4-H      7

2858                       Ryli Ruffin                             Mason FFA                           8

8032                       Cydney Newsom                 Kinney County 4-H              9

9177                       Ashley K Richardson          Nueces County 4-H            10

3422                       Maddie F Ferris                    Kendall County 4-H            11

 

09

7521                       James Cochran                   Christoval FFA                     1

2877                       Stran Stultz                           Mason FFA                           2

5131                       Brenna Hale                         Crockett County 4-H           3

10136                    Reagan T. Hamlin               Howard County 4-H            4

9912                       Shane P. Flanagan             Runnels County 4-H           5

8720                       Madison C Peterson           Ira FFA                                   6

5134                       Timothy Maldonado            Crockett County 4-H           7

4588                       Neil C. Loth                           Fredericksburg FFA            8

5029                       Tres Davidson                      Reagan County 4-H            9

2883                       Kirsten Allen                         Mason FFA                           10

3404                       Rodney Joe Dunham         Kendall County 4-H            11

 

10

276                         Dalton York                           Tarrant County 4-H             1              Reserve Grand Champion

10019                    Tristan Harbour                    Coryell County 4-H             2              Reserve Champion

918                         Clayton Eckhardt                 Smithson Valley FFA          3

5975                       Aspen Martin                        Mason County 4-H              4

3528                       Aaricka Thomas                  Concho County 4-H            5

7359                       Baylan Fisher                       Kerr County 4-H                   6

7361                       Brooke Fisher                       Kerr County 4-H                   7

3176                       Tallis Butler                           Goliad County 4-H              8

9905                       Clinton Drennan                  Runnels County 4-H           9

4209                       Branson K Fariss                 Denver City FFA                  10

5541                       Kara Harris                           Idalou FFA                            11

 

 

MEDIUM WOOL

22

1554                       Kaleigh Lawson                   Comal County 4-H              1              Reserve Champion

3463                       Gentri Phillips                       Kendall County 4-H            2

1223                       Landon L Turner                  Frenship FFA                        3

3412                       Maddie F Ferris                    Kendall County 4-H            4

7769                       Landry Barton                      Tom Green County 4-H      5

7228                       Kristen Kuehler                    Knox County 4-H                 6

2880                       Stran Stultz                           Mason FFA                           7

9195                       McKinley Clem                    New Home FFA                   8

5130                       Brenna Hale                         Crockett County 4-H           9

 

23

5171                       Kyndal Edwards                  Sudan FFA                            1

6844                       Carlye Winfrey                     Seminole FFA                      2

7519                       James Cochran                   Christoval FFA                     3

3179                       Tallis Butler                           Goliad County 4-H              4

3317                       Tara Glasscock                    Brown County 4-H               5

3112                       Brantly Hoover                     Midland County 4-H            6

3473                       Jordan Rebecca Schroeder Kendall County 4-H          7

3405                       Rodney Joe Dunham         Kendall County 4-H            8

6698                       Preston Isom                        Lampasas County 4-H       9

9219                       Carley Smith                        New Home FFA                   10

 

24

7266                       Masyn Baylee Lott               Liberty County 4-H              1

7058                       Erica P. Walker                    Eastland FFA                        2

1933                       Max Fischer                          Burkburnett FFA                   3

7349                       Cameron Crenwelge          Kerr County 4-H                   4

7520                       James Cochran                   Christoval FFA                     5

2326                       Tanner Swinson                  Hopkins County 4-H           6

2327                       Tanner Swinson                  Hopkins County 4-H           7

8482                       Brenna L Edwards              Winters FFA                          8

3318                       Tara Glasscock                    Brown County 4-H               9

6694                       Cynthia Parker                     Lampasas County 4-H       10

 

25

666                         Hudson Franklin                  Lubbock County 4-H           1              Grand Champion

667                         Hudson Franklin                  Lubbock County 4-H           2

278                         Dalton York                           Tarrant County 4-H             3

5543                       Hadley G Chote                   Idalou FFA                            4

7807                       Mason Fuchs                        Tom Green County 4-H      5

1541                       Averi Fox                               Dumas FFA                          6

1420                       Tyler Robertson                   Giddings FFA                       7

355                         Pasch Gibbs                         Val Verde Co. 4-H               8

3454                       Will S Peters                         Kendall County 4-H            9

9235                       Kyley Gill                               New Home FFA                   10

 

SOUTHDOWN

13

10006                    Trey Harbour                        Coryell County 4-H             1

9792                       Carson Millican                    Gaines County 4-H             2

7770                       Steeley Blanek                     Tom Green County 4-H      3

2460                       Kenzy A Hoffmann             Canyon Lake FFA               4

7925                       Ella Rea                                 Tom Green County 4-H      5

11705                    Gage Behrens                      McCulloch County 4-H       6

1379                       Kendall Bone                       Brazos County 4-H              7

4595                       Carson Crenwelge              Fredericksburg FFA            8

11704                    Gage Behrens                      McCulloch County 4-H       9

3419                       Emmy G Ferris                     Kendall County 4-H            10

 

 

14

8027                       Blake Warren                       Kinney County 4-H              1

10016                    Tristan Harbour                    Coryell County 4-H             2

3178                       Tallis Butler                           Goliad County 4-H              3

9793                       Carson Millican                    Gaines County 4-H             4

4594                       Neil C. Loth                           Fredericksburg FFA            5

4178                       Hallie C Yates                      Harper FFA                           6

9197                       McKinley Clem                    New Home FFA                   7

3465                       Graci Phillips                        Kendall County 4-H            8

7351                       Peyton Crenwelge              Kerr County 4-H                   9

4805                       Mason Hutto                         Schleicher County 4-H       10

 

 

15

1382                       Clayton Ramsey                  Brazos County 4-H              1              Champion

7053                       Logan Jackson                    Eastland FFA                        2              Reserve Champion

10017                    Tristan Harbour                    Coryell County 4-H             3

9938                       Regan Smithwick                                Runnels County 4-H           4

7345                       Cameron Crenwelge          Kerr County 4-H                   5

6112                       Emily Brite                            Hood County 4-H                                6

9998                       Costin Allison                       Coryell County 4-H             7

7963                       Steeley Thomas                  Tom Green County 4-H      8

7265                       Masyn Baylee Lott               Liberty County 4-H              9

8926                       Aspen Eaton                         Jim Ned FFA                        10