Junior market goat show placings, San Angelo Stock Show 2016

San Angelo Stock ShowSan Angelo Stock Show

Junior Market Goat Show Placings

San Angelo Stock Show & Rodeo Association

Monday, Feb. 8, 2016

 

Entry #   Exhibitor Name    Club       Place      Special Placing

01

8744       Haylee Gruben    Ira FFA   1

5939       Jessica Spenrath Comfort FFA         2

8432       John Whiteside    Comanche FFA   3

2488       Genesis Munoz    Andrews County 4-H          4

11708    Colten Wolfe        Gillespie County 4-H          5

2499       Jesus Munoz        Andrews County 4-H          6

3072       Kylee Box              Midland County 4-H            7

3259       Keagan S Riddle Miles FFA              8

767         Ashlynn Vogler    Callahan County 4-H          9

9771       Hayle Winstead   Springtown FFA   10

 

02

4153       Macie Lumpkins  Harper FFA           1              Division Reserve Champion

5124       Kurt Bean              Crockett County 4-H           2

6171       Royce Harris         Collingsworth County 4-H 3

2994       Craddock Faris    Blanco FFA           4

2455       Kenzy A Hoffmann             Canyon Lake FFA               5

5791       Jonathan R Rogers             Olney FFA             6

8682       Madison B Roye  O’Donnell FFA     7

7857       Taylor Ann Hoelscher         Tom Green County 4-H      8

393         Cole Beeson        Lubbock Cooper FFA         9

10040    Forest Tischler     Jones County 4-H               10

 

03

7930       Ella Rea                 Tom Green County 4-H      1              Division Champion

6889       Sunny Cowley      Randall County 4-H            2

5268       Payton Toles        Brock FFA             3

5691       Kory B Humphrey                                George West FFA                4

7892       Rheanna Kleman                                Tom Green County 4-H      5

2457       Trey B Hoffmann                 Canyon Lake FFA               6

4628       Elliott Patricia Gil                 El Paso County 4-H            7

7871       Kolten Hooten                      Tom Green County 4-H      8

7854       Taylor Ann Hoelscher         Tom Green County 4-H      9

9940       Regan Smithwick                                Runnels County 4-H           10

 

04

4803       Mason Hutto         Schleicher County 4-H       1

3358       Madellyne Adams                               Brown County 4-H               2

9918       Trevor Gibbs         Runnels County 4-H           3

5937       Jessica Spenrath                 Comfort FFA         4

5245       Kade Hunter         Snyder FFA           5

9231       Ian J Cobb            New Home FFA   6

7798       John Reid Decker                                Tom Green County 4-H      7

2111       Sierra Sharp         Deaf Smith County 4-H      8

3205       Jetty McIntyre       Iraan FFA              9

4155       Macie Lumpkins  Harper FFA           10           Senior Showmanship

 

05

10013    Tristan Harbour    Coryell County 4-H             1              Reserve Grand Champion

6288       Lanam Millican    Dimmitt FFA         2

9183       Hailey Walker       Nueces County 4-H            3

7948       Hadley Stultz        Tom Green County 4-H      4

2163       Carrie Chaney     Mitchell County 4-H            5

7513       Jace Wilkey          Christoval FFA     6              Junior Showmanship

6045       Kalen Winger       San Angelo Central FFA    7

9230       Ian J Cobb            New Home FFA   8

7865       Bailey Nicole Hooten          Tom Green County 4-H      9

717         Brigg Hawkins      Johnson County 4-H           10

 

06

9033       Macy McNutt         Irion County 4-H  1

8935       Cydnee Hanslik   Jim Ned FFA        2

6964       Ashlyn Tucker      Palo Pinto County 4-H        3

7979       Ashley Nicole Wilde            Tom Green County 4-H      4

746         Rachel White        Johnson County 4-H           5

4165       Marti D Lumpkins                                Harper FFA           6

7901       Nolan Laminack  Tom Green County 4-H      7

9543       Seth Bearden       Foard County 4-H                                8

652         Jodie Shearrer     Atascosa County 4-H          9

9576       Conner Clark        Shackelford County 4-H    10

 

07

5982       Heather Shaw      Mason County 4-H              1              Division Reserve Champion

5694       Kary Humphrey   George West FFA                2

1261       Brooke Jordan     Covington FFA     5

 

7767       Landry Barton      Tom Green County 4-H      6

7768       Landry Barton      Tom Green County 4-H      7

7064       Jaylin R. Smith     Eastland FFA        8

7949       Hadley Stultz        Tom Green County 4-H      9

6781       Codi Perkins         Zephyr FFA           10

 

08

1157       Kyle Parker           New Braunfels FFA             1              Division Reserve Champion

5146       Audrey Upham    Crockett County 4-H           2

6002       Morgan Key          Midlothian FFA     3

5692       Kary Humphrey   George West FFA                4

7800       Hayden Craddock   Tom Green County 4-H 5

2864       Baylee Owen        Mason FFA           6

1553       Kolton Neuse       Comal County 4-H              7

3531       Sage Alyssa Cupps            May FFA                8

6962       Luke Tucker          Palo Pinto County 4-H        9

6884       Abby Burkham     Randall County 4-H            10

 

09

6117       Brad Winn             Hood County 4-H                   1          Grand Champion

5972       Aspen Martin        Mason County 4-H              2

5700       Kory B Humphrey                   George West FFA             3

3449       Turner Matkin       Kendall County 4-H            4

7969       Mackenzie Weadock          Tom Green County 4-H      5

1897       Emily Elizabeth Hoelscher                Coleman County 4-H       6

7637       Koda Davis           Sutton County 4-H               7

7514       Jace Wilkey          Christoval FFA     8

6224       Maci Alexander    Magnolia FFA       9

8028       Blake Warren       Kinney County 4-H              10

 

10

2790       Cheyanne Carrell                   Stephenville FFA              1

162         Jenna McDougald               Iola FFA                 2

2993       Raylee Faris         Blanco FFA                           3

146         Rayanne Muenich               Seguin FFA           4

6280       Augusta Reding   Sanger FFA                          5

3154       Ashlyn Willhite     Midland County 4-H            6

1158       Kyle Parker           New Braunfels FFA             7

7066       Jaylin R. Smith     Eastland FFA                        8

7062       Erica P. Walker    Eastland FFA                        9

4693       Kaylee B Jackson                Milam County 4-H             10